Essve

FASADESKRUE SENKHODE A4

Syrefast fasadeskrue med farget senkhode for diskret og korrosjonsbestandig montering av kledning.

  • Syrefast A4-stål gir svært høy korrosjonsmotstand
  • Farget senkhode gir et pent og diskret sluttresultat
  • Fiberskjærende spiss reduserer sprekkdannelse i treverket
  • 250 skruer i pakken

kr 913,75 - kr 1 245,00
kr 731,00 - kr 996,00 eks. MVA

Farge

Lengde (mm)

Lagt i handlekurv

Velg produkt for å se lagerstatus

Betal med Vipps/kort eller del opp med Klarna Betalingsalternativer

Beskrivelse

ESSVE fasadeskrue med farget senkhode er utviklet for montering av utvendig kledning mot trebasert stenderverk. Den syrefaste A4-kvaliteten gjør skruen svært motstandsdyktig mot rust og korrosjon, og spesielt godt egnet i kystnære og værutsatte miljøer.

Det lakkerte senkhodet er tilpasset fabrikkmalte kledninger og gir et helhetlig og diskret uttrykk uten synlige merker eller avrenning. Samtidig bidrar hodet til å beskytte mot fuktinntrengning.

Den fiberskjærende spissen gir lavere innskruingsmoment og reduserer risikoen for sprekkdannelse, noe som gjør skruen ideell for eksklusivt treverk, varmebehandlet tre og jernvitrol-behandlede fasader.

Spesifikasjoner

Materiale: Syrefast stål A4
Hode: Farget senkhode for et jevnt og estetisk sluttresultat
Tilgjengelige farger: Svart, brun, lys grå, hvit og ulakkert
Bruksområde: Montering av kledning mot stenderverk av tre, utendørs
Egnet for ubehandlet og impregnert trevirke
Særlig godt tilpasset eksklusive tresorter, varmebehandlet tre og jernvitrol-behandlede fasader
Spiss: Fiberskjærende for redusert risiko for sprekkdannelse
Redusert innskruingsmoment
Spor: TX20
Leveres lakkert i flere farger eller ulakkert

Vi bruker AI assisterte produktbeskrivelser og tar forbehold om disse kan inneholde feil.

Merke.
Essve
Produsentens produktnummer
537252

Ofte stilte spørsmål om FASADESKRUE SENKHODE A4

Hva er forskjellen på C4, A2 og A4 – og hvor brukes de?
Forskjellen ligger i korrosjonsbestandighet og bruksområde:

C4 (overflatebehandlet stål)
Et rimelig alternativ for enkelt impregnert virke i normale utendørsmiljøer. Skruen er laget av herdet stål og er derfor sprøere, noe som kan føre til brudd når treverket beveger seg over tid. Vi anbefaler som regel å gå opp til A2 eller A4.

A2 (rustfritt stål)
Et trygt valg for utendørs bruk i innlandet. Tåler fukt og vær godt og er mer seig enn C4, noe som reduserer risikoen for knekte skruer.

A4 (syrefast rustfritt stål)
Det beste og tryggeste valget. Må brukes i kystnære strøk og anbefales sterkt til Royal-impregnert virke, lerk og edeltre.
Når bør jeg velge A4 Syrefast skrue?
A4 Syrefast er det absolutt tryggeste valget. Det er mykere og seigere enn herdet stål, så det tåler treverkets bevegelser uten å knekke. Det brukes i kystnære strøk, og anbefales sterkt til Royal-impregnert virke, Lerk, Cumaru og annet edeltre.
Hvorfor bør jeg velge lakkert fasadeskrue når jeg har beiset kledning?
En lakkert fasadeskrue gjør skruene langt mindre synlige i kledningen. Jo mørkere kledning du har, desto mer vil blanke skruer synes og gi et urolig og mindre pent uttrykk. Lakkert skrue gir et helhetlig og profesjonelt resultat som holder seg pent over tid.
Hvilken lengde skal jeg velge på fasadeskruer?
En god tommelfingerregel er at skruen bør være omtrent dobbelt så lang som tykkelsen på kledningen. Samtidig er det viktig at skruen ikke er så lang at den punkterer vindsperren bak lektene.

Har du over- og underligger, bør du bruke forskjellig skruelengde for å sikre godt feste i begge lag uten å gå for dypt.
Hvilken bits skal jeg bruke?
Til denne skruen bruker du TX20.
Hvor mange skruer går det per kvadratmeter?
Som en tommelfingerregel beregner vi ca. 35 skruer pr m² (ved 120 bord og cc 60cm bjelkelag).
Ved å klikke på 'Godkjenn alle' gir du samtykke til at vi samler informasjon om deg til forskjellige formål, inkludert: Statistikk og Markedsføring